Szkółka Muzykowania Ludowego

  • Koncert dla Ludzi Wielkiego Serca w Szczurowej /2011r./,
  • Wojewódzkie Podsumowanie Sportowego Turnieju Miast i Gmin /2011r./,
  • konferencja podsumowująca realizację unijnego projektu OSP w Szczurowej /2012/,
  • I Noworoczne Spotkanie Miłośników Folkloru w Szczurowej /2013r./ oraz inne.

W 2008 r. kapela ludowa „Pastuszkowe Granie” nagrała płytę CD, która jest podsumowaniem pewnego okresu twórczości oraz materiałem promującym bogaty folklor Regionu Krakowiaków Wschodnich, m.in. ziemię szczurowską.
Na koncie kapeli są także występy zagraniczne: we Francji, Bułgarii, Ukrainie, na Węgrzech. Przez lata działalności Szkółki jej muzycy nawiązali współpracę z zespołami regionalnymi „Otfinowianie” z Otfinowa, „Bobrowianie” z Bobrownik Wielkich, zespołem z Trójczyc k. Przemyśla, „Złocoki” ze Złotej, „Spod Kicek” z Mordarki, ukraińskim zespołem „Podgórzanka” z Bohorodczan.
Od roku 2010, kapela „Pastuszkowe Granie” uczestniczy w próbach i występach zespołu regionalnego „Scurosko Magierecka” ze Szczurowej.
Praca instruktorów Vitaliny i Michała Pastuchów została doceniona przez Tarnowską Fundację Kultury    ( Honorowa Nagroda „Uskrzydlony” za 2010 rok  za indywidualny wkład w dzieło rozwoju i promocji regionu)  oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej („Medal Komisji Edukacji Narodowej” za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania).