Sukces Kapeli „Pastuszkowe Granie” w Kazimierzu Dolnym

Kapela ludowa „Pastuszkowe Granie” ze Szczurowej podczas 51 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (22-25 czerwca 2017r.) otrzymała wysokie II miejsce.

Skład kapeli: Vitalina Pastuch- prym, Teresa Czuj- sekund, Kinga Maj- sekund, Mateusz Budyn-basy, Bartosz Wilk- heligonka, Michał Pastuch- heligonka.

Trofeum przywiezione z Kazimierza Dolnego jest zwieńczeniem 10-lecia powstania Szkółki Muzykowania Ludowego „Pastuszkowe Granie” oraz pracy Vitaliny i Michała Pastuchów z dziećmi i młodzieżą z terenu gminy Szczurowa na rzecz odtworzenia tradycyjnego ludowego muzykowania.

GRATULUJEMY!

Sukces kapeli Pastuszkowe Granie w Kazimierzu Dolnym_2017r-dyplom2 Sukces kapeli Pastuszkowe Granie w Kazimierzu Dolnym_2017r-dyplom1 Sukces kapeli Pastuszkowe Granie w Kazimierzu Dolnym_2017r-karykatury Sukces kapeli Pastuszkowe Granie w Kazimierzu Dolnym_2017r-tekst Burczybaskarykatury: Witomiła Kowalik

Festiwal to unikatowa na skalę kraju impreza, która nie ogranicza się do jednego regionu, ale pozwala artystom z całej Polski na zaprezentowanie swoich umiejętności. Na scenie na kazimierskim rynku przez trzy dni swoje aranżacje lokalnych utworów przedstawiło sto kilkadziesiąt solistów i zespołów. – Całoroczne eliminacje gwarantują, że w Kazimierzu mamy szansę zobaczyć najlepszych z najlepszych – mówi organizator Artur Sępoch, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Impreza to nie tylko koncerty, to również seminaria oraz warsztaty. Na Dużym Rynku można było m.in. zobaczyć obrzędy związane z tradycyjnym ludowym chrztem litewskim. Kulminacyjnym punktem obchodów w sobotę był koncert Orkiestry Świętego Mikołaja. Wydarzenie miało na celu przyciągnąć nie tylko znawców folkloru, ale przede wszystkim zainteresować widzów kulturą ludową. Pomogły w tym imprezy towarzyszące, m.in. 50. Targi Sztuki Ludowej, gdzie nie tylko można kupić wytworzone przez twórców ludowych rękodzieło, ale i poznać tajniki jego powstawania. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali warsztaty na Małym Rynku, gdzie dzieci mogły poznać gry i tańce ludowe.

Galeria zdjęć